Головна » Конспекти » 1 Клас » Математика

Кількісна та порядкова лічба. Порівняння предметів за величиною

Тема: Кількісна та порядкова лічба. Порівняння предметів за величиною. Поняття ліворуч -праворуч, стільки ж, великий – малий, найбільший – найменший. Підготовчі  вправи до написання цифр

Мета. ознайомити з просторовими поняттями зверху – знизу, праворуч – ліворуч, більше – менше, порівну; закріпити вмінняпорівнювати кількість груп предметів; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати бажання вчитися, любов та повагу до братів своїх менших.

Обладнання: лічильний матеріал – коти, котики; математичні віяльця; індивідуальні палички, екран, комп’ютер, мультімедійна презентація

Хід уроку

 І. Організація класу.

- Сідайте за парти, любі малята.

 Мені розповісти вам треба багато.

 Розмову таку я до вас поведу:

 Зустріла я котиків в своєму саду.

 Приходили ти котики до мене у хату,

 Завдання цікаві принесли вам, малята.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Учитель демонструє слайд із зображенням котів різної масті. ( Слайд 1).

- Ось кого я зустріла в саду і ось хто приніс нам цікаві завдання.

- Тому, давайте працювати наполегливо, швидко, старанно,

 Щоб жодну хвилинку не втратити марно!

- На уроксьогодні візьмемо: (Слайд 2)

 У – увагу

 Р -розум

 О – обережність

 К -кмітливість

ІІІ. Контроль, корекція й закріплення знань

1. Робота з лічильним матеріалом. Кількісна й порядкова лічба предметів.

 Порівняння груп предметів.

 На дощі розміщені вирізані з кордону фігурки котів і котиків.

 -Скільки котив? Покажіть цифру.

 -Скільки котиків? Покажіть цифру.

 -Який по порядку рудий кіт?

 -Кого більше?

2. Виконання завдання 1 нас. 7 підручника.

 Із самого народження, діти, ви майже кожного дня зустрічалися зі словами «котик» чи «кішка». Монотонний тихенький наспів і пестливі лагідні слова мають заспокоїти дитину.

 Котику сіренький, котику біленький,

 Котку волохатий, не ходи по хаті.

 Не ходи по хаті, не буди дитяти.

Дитя буде спати, котик воркотати.

- Спить дитя, спить й ось цей котик.(Слайд3).

- І знаєте що йому приснилося?

Відкриваємо підручник на с.7, знайшли завдання1

- Здогадались? Так, йому приснились рибки.

- Скільки всього рибок? Покажіть цифру.

- Скільки рибок пливе вліво? Покажіть цифру.

- Скільки вправо? Покажіть цифру.

ІV. Опрацювання нового матеріалу

1. Виконання завдання 2 на с. 7 підручника.

- Подивіться, будь ласка, на цього котика.(Слайд4).

- Знаєте, що йому приснилося?

Знайшли завдання 2, на с. 7 підручника

- Здогадались?

- Як одним словом назвати всі ці предмети? (Іграшки.)

- Які іграшки ліворуч? (Машинки.) А праворуч? (Мотрійки.)

Порахуйтеіграшки зліва. Покажіть цифру. А скільки – справа?

2. А зараз подивимося на цього чудового котика.(Слайд 5.)

-Він нам пропонує виконати завдання 3, с.7 підручника.

Діти відповідають на питання 3 завдання підручника на с. 7.

(Поняття: великий – малий, найбільший – найменший)

 3Фізкультхвилинка

Раз – підняли руки в гору.

Два – нагнутисядодолу,

Не згинайте, діти, ноги,

Як торкаєтесь підлоги.

 Три, чотири – прямо стати,

 Будем знову починати.

 Хто зуміє присідати

 І ногам роботу дати?

 Раз – піднялись,

 Два – присіли,

 Хай мужніє наше тіло.

 Хто втомився присідати,

 Може вже відпочивати.

 3.А цей руденький (Слайд 6.) пропонує попрацювати в зошитах.

 Відкрийте зошити, знайдіть завдання 4, с. 7 підручника.

- Напишіть стільки ж паличок скільки маленькихм’ячей.

4.Цей біленький (Слайд 7.) пропонує вам попрацювати в парах. Подивіться уважно на фігури, які у завданні 5, на с. 7 підручника і дамо відповіді на такі питання:

- За якою ознакою поділені фігури на групи? Яких фігур більше?

V.Розвиток і закріплення математичних знань

1. Логічне завдання на закріплення просторових відношень з використанням лічильного матеріалу.

П’ятеро котів

 Справа крайній – кіт Васько,

 Зліва від Пушка – Мурко,

 Між Мурком і Кузею –

 Буба товстопузенький.

 Хто додумався, малята,

 Й може Бубу показати?

КузяБуба Мурко Пушок Васько

1. А зараз поговоримо про Василька, Марину та Галинку. В них теж живуть чудові котики. Вони їх дуже люблять і ніколи їх не кривдять.

- Послухайте, що про них розповідається і дайте правильну відповідь на питання:

-Васявище Маринки, але нижче Галини. Хто з них самий нижчий; самий вищий?

2. Практична робота з паличками.

- Складіть трикутник із трьох паличок. Покладіть праворуч одну паличку, а ліворуч від трикутника – дві палички. Покладіть зверху три палички так, щоб вони утворили одну довгу лінію.

VІ Підсумок уроку

- Хто сидить праворуч від вас?

- Що ви можете сказати про свою роботу на уроці? (Були активні, уважні,

працювали зацікавлено.)

- Що вам сподобалось на уроці?

На дошці намальовані фігури.

-Зафарбувати червоною крейдою третю фігуру в нижньому ряді, а фігуру ліворуч – іншим кольором.

Той,хто слухав, молодець, ауроку вже -кінець!

Категорія: Математика | Додав: SYLER (31.12.2013)
Переглядів: 6272 | Рейтинг: 3.0/2

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

В. Сухомлинський «Про що думала Марійка». О. Буцень «Новий м'яч»
Запитання до природи. Як економно використовувати воду вдома?
«Журавель», «Перстенець» (дитячі народні ігри). Лічилка
Створення макета предмета для казкового персонажа
Конструювання. Курочка Ряба
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]