Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Лічба предметів. Порівняння предметів. Поняття знизу – вгору, згори – вниз, на, під, найвищий – найнижчий

скачати

Тема: Лічба предметів. Порівняння предметів. Поняття знизу – вгору, згори – вниз, на, під, найвищий – найнижчий. Підготовчі вправи до написання цифр

Мета: ознайомити дітей з відношеннями знизу – вгору, згори – вниз, на, під, найвищий – найнижчий; закріпити вміння порівнювати предмети за розміром; учити писати елементи цифр; розвивати вміння нестандартно мислити, працювати в кооперативних групах; прищеплювати повагу до товаришів, любов до природи, інтерес до спільного пошуку, до математики.

 

Обладнання: лічильний матеріал,предметні малюнки, математичні віяльця, екран, комп’ютер, мультімедійна презентація.

Хід уроку

І. Організація класу

 Уже дзвінок нам дав сигнал,

 І на урок він нас покликав.

 Отож, часу не витрачаймо,

 Роботу швидше починаймо.

 А роботи у нас сьогодні дуже багато. А ще на вас чекає багато сюрпризів і несподіванок. Сьогодні на урок до нас завітала осінь (Слайд 1.) Вона розкидала листочки по класу. Будь ласка, виберіть собі кожен по листочку.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Висловлення очікуваних результатів.

 Діти, кожен з вас упіймав листочок. Прислухайтесь до нього, Листочок підкаже вам, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку.

 Діти висловлюють свої очікування.

 Я також упіймала листочок, який підказує мені, чого я очікую:

 *ви будете уважними, спостережливими;

 *будете правильно рахувати, чітко висловлювати свої думки;

 *будете вкладатися точно в заданий час.

 

- А на уроці ми сьогодні будемо виконувати цікаві завдання, правильно рахувати предмети, відповідати на питання.

 ІІІ. Контроль, корекція й закріплення знань

1. Робота з лічильним матеріалом.

- Подивіться, на ці чудовілисточки, якізнайшли в нашому осінньому парку.

 Якого кольору листочок зліва у верхньому ряду?

 А справа від нього?

 Якого кольору листочок справа в нижньому ряду?

 Скільки всього листочків? Покажіть цифру.

 2. Робота в групах

- А тепер об’єднайтеся в групи за кольором листочків і підійдіть до своїх столів, виберіть лідера і виконайте завдання:

І група розташує ці осінні дерева від найвищого до найнижчого;

ІІ група розташовує дерева від найнижчого до найвищого;

 Треба ще порахувати дерева і знайти потрібну цифру.

VІ. Опрацювання нового матеріалу

1. Робота в парах

- Відкрили підручники на с.5, знайшли завдання 1.

- Подивіться, що нам подарувала щедра осінь. Поверніться один до одного, попрацюємо в парах.

- Порахуйте ці овочі і перевірте, чи правильно позначена їх

кількість паличками.

 Перевірка: Скільки редисок? Покажіть цифру, А морквинок? ...

 2. А зараз трохи відпочинемо. Здійснимо уявну мандрівку Математичною стежиною.

 Коли я зроблю паузу під час розповіді, ви повинні сказати «і ми» там, де потрібно.

 -Я вирішила здійснити прогулянку до осіннього парку.(Слайд 2) («І ми»).

 Одяглась тепленько. («І ми»).

 Чудово: дерева жовті, багряні, різнокольорові листя на землі.( ).

 Під ногами я почула шелест осіннього листя. ( «І ми» ).

 На золотому фоні додає барв зелена ялинка. ( )

 Япідійшла до ялинки. («І ми»).

 За ялинкою я побачила стежинку, напевно, Математичну. (« І ми»).

 Куди ж поведе нас ця чудова стежинка? ( ).

 Я піднялась по стежинці вгору. («І ми»).

 А там!

- Знайшли завдання 2 на с.5 підручника.

-Скільки поверхів у найвищому багатоповерховому домі? Покажіть цифру. -Якого кольору найнижчийдім? Скільки там поверхів? Покажіть цифру.

-Чи є дома з однаковою кількістю поверхів? Покажіть їх кількість цифрою.

3.– Пішла я далі. («І ми»)

-Куди ж поведе на цей раз наша чудова Математична стежинка? ( )

 -Явийшла на беріг річечки. (Слайд 3.) («І ми»)

 Знайшли завдання 3 на с.5 підручника.

 -Що на мосту?

 -А що – під мостом?

- Що піднімається вгору?А що – вниз?

4.Продовження гри « І ми».

 Пішла я далі Математичною стежиною. («І ми»).

 Стежинка вивела на квітучу галявину. (Слайд 4.).

 Я побачила хатинку,поряд якої росла маленька ялиночка, («І ми»).

- Відкрили зошити на с. 3, знайдіть завдання 1.

- Намалюйте зліва від ялиночки квіточку. Справа від пеньочка – гриб.

- За домиком намалюйте дерево. Над ялиночкою – пташечку. А на

пеньочку – зайчика.

5. Фізкультхвилинка

 Станьте рівно, поверніться

 І до сонечка зверніться.

 А тепер нехай малята

 Пострибують, якзайчата.

 Руки в гору підніміть,

 Вдих і видих всі зробить.

6. – Пішла я дали. («І ми»).

 -В кущах я побачила маленьких зайчат.(Слайд 5.) («І ми»).

 Я сплеснула в долоні. («І ми»).

- Зайчата злякались і розбіглися хто куди. ( ).

- Знайшли завдання 2 на с. 3 зошита. Впізнали зайчат?

- Давайте « подаруємо» нашим зайчатам морквинки. У зайчика, котрий стоїть справа, повинно бути більше морквинок, ніж у того, котрий посередині. А у зайчика, котрий стоїть зліва, менше. Малюємо морквинки зайчаткам.

7. Написання елементів цифр. Завдання 4 на с.2 зошита

- Тут з’явилисяпершікраплинки дощу і стежинка повела нас до школи в наш рідний клас.

 Знайшли завдання 4 на с. 2 зошита

 Написання першого елемента цифри 1 після пояснення вчителя. (Діти кажуть:

 «Зошит свій я відкриваю,

 Навскоси його класу,

 Ручку я ось так тримаю,

 Сяду рівно, не зігнусь,

 Буду я писати гарно,

 До роботи я берусь.»

V. Підсумок уроку.

- Я задоволена тим, як ви працювали на уроці.

Дякую вам за це. А вам сподобався урок? Чим?

- Що нового ви дізналися на уроці?



Категорія: 1 Клас Математика | Додав: SYLER (31.12.2013)
Переглядів: 1848 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Ура! Канікули!
Твоя родина, рідня, рід. Свята моєї родини
Пошиття фартушка для ляльки, оздоблення його швом «уперед голку» та аплікаціє...
Осінь щедра, осінь золотава. Урок позакласного читання
Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
udgenmypusecat, bondarsveta