Головна » Конспекти » 1 Клас » Навчання грамоти

Закріплення вивчених букв. Розвиток зв"язного мовлення.

Тема. Закріплення вивчених букв. Розвиток зв’язного мовлення.
Мета: сприяти формуванню навичок каліграфічного, правильного письма, збагачувати й активізувати лексичний запас школярів, вчити будувати зв’язне висловлення в поданій ситуації та за опорними словами, розвивати мовленнєві вміння і навички, пам'ять, спостережливість, увагу; виховувати любов до тварин, інтерес до усної народної творчості.
Обладнання: сигнальні картки, малюнки звірів, картки зі словами, казкова рукавичка з малюнками тварин, конверт із завданнями, картки для роботи в парах, картки для роботи в групах, мікрофон, таблиця з'єднань, картка-підказка «Алфавіт» на кожну парту.

Хід уроку

І Організаційний момент. Психоемоційне налаштування
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Будемо гарно працювати.
І знання всі здобувати.
- Яким має бути наш урок? (Цікавим, навчальним, трохи казковим, організованим)
- Якими повинні бути учні на уроці? (Уважні, розумні, активні, кмітливі)

ІІ Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, мети, завдань уроку
- Дорогою до школи я знайшла ось цю рукавичку. Вона незвичайна, мабуть , казкова. Біля неї конверт. Хочете дізнатись, що там.
На листочку дуба написано: «Ми не можемо вийти з рукавички. Допоможіть нам, будь ласка. Звірі.»
В конверті є ще листочки, а на них завдання. Якщо ми їх виконаємо, то врятуємо всіх. Невідома чаклунка ставить перед нами завдання:
* закріплювати вміння каліграфічно і правильно писати вивчені букви, слова та речення з ними;
* вправлятись у розгадуванні загадок, виділяючи ознаки предметів;
* тренуватись доповнювати речення потрібними словами;
* вчитись складати зв’язні висловлювання в поданій ситуації.
- Як думаєте, зможемо допомогти?

ІІІ Робота над новим матеріалом
1. Стислий переказ казки «Рукавичка». «Мікрофон»
- Хто пам’ятає казку «Рукавичка»?
- Потрібно стисло її розказати, щоб точно знати, кого нам треба врятувати.
Діти коротко переказують, вчитель прикріплює малюнки звірів: миші, жаби, зайця, лисиці, вовка, кабана, ведмедя.
- Діти, хто це? (Тварини.)
- А ще? (Звірі)
- Чим звірі відрізняють від інших тварин?(Їх тіло вкрите шерстю, малят народжують живими і вигодовують молоком.)
- Хто зайвий? Чому? (Жаба, вона належить до земноводних тварин)
2. Каліграфічна хвилинка. Звуковий аналіз.
Вчитель з конверта дістає листочок, на якому написано букви: а, и, й, ч, к, з.
- Що це? (Букви)
- Що вони позначають? (Звуки)
- Які бувають звуки? (Голосні та приголосні)
- Навіщо нам букви? (З них можна скласти слово)
- Повторимо правила сидіння під час письма.
- Зараз ми пригадаємо правила написання букви «йот».(Вчитель пише на дошці і пояснює написання букви й, а також з’єднання йч, ай, айч.
- А який звук позначає буква «йот»? (Приголосний звук)
- А чим особливий цей приголосний звук?( (Звук [й]– завжди м´який.)
- Подивіться на ці букви і подумайте, яке слово з них можна скласти. (Зайчик)
- Складемо звукову модель цього слова.(Один учень біля дошки, решта в зошитах. )
- Хто сам зміг скласти звукову модель? Молодці!
- Ми врятували першого звіра – зайчика.
3. Робота зі словами.
- Хто любить відгадувати загадки? А хто знає загадки?
Учні загадують загадки.
Потрібно відгадати загадку і назвати слова, які допомогли впізнати звіра.
Руда, красива, хитра, кмітлива. Хвіст довгий маю, ним сліди замітає. (Лисиця)
Сірий, ікластий, хоче вівцю вкрасти. (Вовк)
Я маленький, я вухатий,сірий, білий, волохатий. Я стрибаю, я тікаю, дуже куций хвостик маю. (Заєць)
Маленьке, сіреньке, а хвостик, як шило. (миша)
Я сірий хижак лісовий, для звірів я дуже страшний. Живу я в глибокій норі, полюю і вию вночі. (Вовк)
Він ікластий і сердитий, дуже любить землю рити, жолуді весь час шукає, малюків смугастих має. (Кабан)
- Які слова допомогли відгадати загадку?
Учні відгадують їх і називають слова-ознаки предметів. Після того, як відгадали всі загадки записують в зошитах назву лисиця і слова – назви її ознак: руда, красива, хитра, кмітлива.
- Нарешті врятували лисичку і мишку.
4. Фізкультхвилинка.
Дві лисички біля річки
умивали свої личка.
Ці лисички – чепурушки
мили лапки, мили вушка,
потім хвостики помили
і на сонечку сушили.
5. Робота з реченнями. Робота в парах.
- А зараз ви попрацюєте в парах і дізнаєтесь, хто де зимує і хто чим харчується?
Картка 1
Ведмідь спить у норі.
Білочка зігрівається у барлозі.
Зайчик перепочиває у дуплі.
Мишка ховається під кущиком.
Картка 2
Кабан харчується зерном.
Білочка ласує малина.
Ведмедю до смаку горіхами
Зайчику смакує жолудями.
Мишка живиться морква.
Завдання: доповнити речення потрібними словами.
- Зараз перевіримо, чи правильно ви виконали завдання. Для цього використаємо сигнальні картки.
- Хто чим харчується?
- А хто де зимує?
- Тепер ми врятували ведмедя і кабана.
- Що ви знаєте про речення?(Перше слово в реченні пишеться з великої букви. Всі слова в реченні пишуться окремо одне від одного. В кінці речення ставиться крапка.)
- Запишіть речення про одного звіра у свій зошит.
6.Фізкультхвилинка.
Ось ведмедиця іде,
Ведмежат купать веде.
Раз-два – нахилились, із струмочка гарно вмились.
Три-чотири – походили, лапки у воді помили.
Похитали головою і притупнули ногою.
П’ять –шість – обернулись і додому повернулись.
7. Робота над текстом. Робота в групах.
- Нам залишилось врятувати двох тварин: вовка і жабу.
Об´єднаємось у групи і подумаємо, чи потрібно оберігати цих тварин.
Картка 1.
Вовків треба оберігати.
Вовк – хижак, який полює на зайців, мишей, диких свиней.
Але він поїдає … … … .
Отже, вовків не потрібно …, тому що вони … .
(Слабких, мертвих тварин, знищувати, належать до живої природи)
Картка 2.
Вовків потрібно берегти.
Вовк – сильна, розумна, витривала, зухвала тварина,
яка нападає на козуль, оленів, птахів, бобрів.
Не відмовляється і від …, …. .
Отже, вовків … знищувати, тому що … , … .
(Хворих, мертвих тварин, не потрібно, санітари лісу)
Картка 3.
Жабу треба берегти.
Жаба – невелика тварина зеленого кольору.
Вона живиться …, …, …, чим приносить … .
Отже, жаб … знищувати!
(Комарами, колорадськими жуками, черв’яками, користь, не потрібно)
Картка 4.
Жаб не потрібно знищувати.
Жаба – земноводна тварина, її улюбленою їжею є мухи, равлики, слимаки і черви.
Тому, її слід … , вона приносить … .
(Користь, оберігати)
- Нарешті врятували всіх тварин, які потрапили до рукавички.

ІV Підсумок уроку. Рефлексія
- Ми виконали всі завдання з конверта і звільнили звірят.
- У кожного на парті смайлик. Кому все вдалося на уроці – намалюйте посмішку, у кого виникали труднощі – намалюйте рівний ротик, а кому нічого не вдалось на уроці – намалюйте сумний ротик.
- Встаньте, хто дуже старався врятувати звірят. Всі старанні, розумні, наполегливі. Поаплодуємо цим дітям.
Вправа «Інтерв´ю»
- Що ти вчився робити на уроці?
- Що ти розкажеш вдома про цей урок?
Категорія: Навчання грамоти | Додав: dreys63 (25.09.2016)
Переглядів: 1350 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Дикі та свійські тварини
Цікавий світ навколо тебе. Урок позакласного читання
Збирання квітів різних видів місцевих рослин. Виготовлення квіткової абетки
Незвичайний стадіон
Природа навколо нас
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]