Головна » Конспекти » 1 Клас » Навчання грамоти

Письмо рядкової букви «і»

Орлівський навчально-виховний комплекс

Новгород-Сіверської районної ради Чернігівської області

Урок письма в 1 класі з використанням ІКТ

Учитель: Лисак Оксана Анатоліївна

Слайд № 1

Тема: Письмо рядкової букви «і»

Слайд № 2

Мета: Вчити учнів писати рядкову букву «і», порівнювати її з друкованою. Удосконалювати навички письма вивчених букв. Розвивати дрібні м’язи пальців, увагу, зв’язне мовлення. Виховувати старанність, ціннісне ставлення до природи.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань з використанням ІКТ.

Обладнання: Сюжетні малюнки, конструктор букви «і», мультимедійна презентація.

Хід уроку:

І. Організація учнів до роботи. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд № 3

Пролунав шкільний дзвінок.

Розпочати час урок.

Всі почули: дзень-дзелень?

Тож привітайтесь:

Добрий день.

Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти – просто молодці!

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно

І виконувати те,

Про що мова зараз йде.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Учитель: Діти, сьогодні до нас на урок завітає незвичайна гостя. Також ми навчимось писати нову літеру.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Слайд № 4

  1. Бесіда.
  • Діти, яка зараз пора року?

Слайд № 5

  1. Гронування за малюнками (учні по черзі виходять до дошки, вибирають малюнок, на якому зображена осінь, пояснюють свій вибір).

- Восени …

3. Завдання від осені – каліграфічна хвилинка.

- повтор віршів про букви А, У

Голосиста буква А

Мій Букварик відкрива.

Не мама вона їде,

А всю азбуку веде.

  • Скажи, горобчику, чому

Ти так боїшся букву У?

- Тобі признаюсь, татку,

Ця буква схожа на рогатку.

- запис у зошиті: А а  У у  Ау ау Уа уа

 4. Фізкультхвилинка

Слайд № 6

5. Ігрова ситуація.

Слайди № 7 - 10

Діти, послухайте історію, яка сталася нещодавно. На вулиці був дощ. Прийшовши до класу і подивившись у вікно, я побачила: як спокійні, навіть лагідні краплинки стікали по склу віконечка невеликими струмочками. Я стояла і милувалася краєвидами. Дощ дуже скоро припинився і подув прохолодний осінній вітер. Він схопив цілу купу барвистого листя і сипнув його у вікно. І листя розсипалося по класу.  А на листочках завдання. Давайте виконаємо їх.

  1. Списування з друкованого тексту – гра «Листочки».

По класу в різних місцях прикріплені кленові листочки, на зворотній стороні яких надруковані склади. Учні по черзі вибирають листочок, який їм сподобався, записують на дошці склади рукописними літерами.

7. Загадка.

Слайд № 11

На хвості сорока вістку принесла:

Симпатична буква у слова прийшла.

Засміялось сонце з неба дітворі:

Ця секретна буква, скажемо хором: … («і»)!

8. Бесіда.

– Який звук позначає ця буква?

– Який він? Чому?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Порівняння друкованої і рукописної букви «і».

Вірш - інсценізація.

Учитель: – Ей, стовпчику!

Діти: – Я не стовпчик.

Учитель: – Ей, хлопчику!

Діти: – Я не хлопчик.

Учитель: – Хто ж ти?

Діти: – Буква і.

Учитель: – Що у тебе на голові, шапка?

Діти: – Ні, крапка! (показують вирізаний із паперу кружечок)

Слайд № 12

Учитель :  Сьогодні ми вчитимемося писати малу букву «і».

Порівняння друкованої та прописної букви.

  1. Пояснення вчителя.

Слайди № 13 – 16

Починаємо писати рядкову букву «і» від верхньої рядкової лінії вниз прямо похилою паличкою, а біля нижньої рядкової лінії  заокруглюємо праворуч і закінчуємо на середині рядка. Потім ставимо крапку трохи  вище верхньої рядкової лінії.

Лічба «раз-і, два».

  1. Повторення правил, яких необхідно дотримуватись під час письма.
  2. Письмо в зошиті – і і і … Слайд 17
  3. Пальчикова гімнастика.   Слайд № 18

Пальчик, пальчик, де ти був?

Я з цим братом в ліс ходив.

З цим я братом борщ варив.

З цим я кашку куштував,

А з найменшим заспівав.

6. Продовження роботи в зошиті.  Слайди № 19 – 21

V. Підсумок уроку.

Вправа «Мікрофон»

– Ми вчилися писати …

– Мені найбільше сподобалося …

Слайд № 22

Ви всі дітки – молодці,

Гарно працювали!

Але дзвоник пролунав,

Він мені і вам сказав,

Що урок вже час кінчати,

Треба йти відпочивати.

Категорія: Навчання грамоти | Додав: Оксана (25.01.2015) W
Переглядів: 3508 | Рейтинг: 3.0/1

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Пластмасові технічні конструктори. Їх призначення
Симетричне вирізування
Марійка Підгірянка «Розмова про сонце». Загадки. Т. Коломієць «Вітрисько»
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16
Створення макета предмета для казкового персонажа
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]