Головна » Конспекти » 1 Клас » Навчання грамоти

Звуки [д], [д\], позначення їх буквою Д д. Робота над літературною вимовою слів із дзвінкими приголосними [д], [д\]

Тема: Звуки [д], [д\], позначення їх буквою Д д. Робота над літературною вимовою слів із дзвінкими приголосними [д],[д\] у зіставленні з [m] [m\]

Мета: Ознайомити учнів із звуками [д], [д\]. Сприяти практичному засвоєнню дзвінкої вимови цих звуків у кінці слів та складів. Розвивати фонематичний слух. Формувати уміння читати склади і речення з новою буквою. Виховувати любов до рідної землі.

Обладнання: два кошики для гри, листя з дуба з жолудями, фішки для звукового аналізу, складові таблиці, картки для гри.

Тип уроку: формування знань.

Хід уроку

1. Організаційна частина.

Учитель:

Всі мерщій сідайте, діти.

Домовляймось не шуміти,

На уроці не дрімати,

Руку вчасно підіймати.

І, щоб не було мороки,

Всі готові до уроку?

Тож, гаразд, часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

2. Систематизація та узагальнення вивченого матеріалу.

а) Гра «Голосні-приголосні» (Діти розкладають букви у два кошики: у перший – голосні, у другий-букви, що позначають приголосні звуки ).

3. Вивчення нового матеріалу.

а) Повідомлення теми, мети уроку.

Вчитель: Сьогодні до одного з кошиків ми маємо покласти ще одну букву. Але до якого?

 а) Загадка: Хто на зиму роздягається,

 А на літо одягається?

(Дерево)

б) Артикуляція звука.

-Вимовте перший звук [д]

в) Виділення звуків [д], [д\] з потішки:

Дід Денис дарує дітям

Дуже гарні дудочки.

Вміє з дерева зробити,

Діти ж грають залюбк..

г) Зіставлення парних дзвінкого і глухого звуків [д]- [т], [д\]-[т\].

-Повторюйте за мною склади, слова:

Да-та, до-то, ду-ту, дя-тя, дю-тю, дам-там, дочка-точка, дядя-тьотя, душ-туш.

д) Чистомовки:

Ди-ди-ди-вийшли із води.

Ді-ді-ді-хвилі на воді.

Де-де-де-мабуть,дощ буде.

Ду-ду-ду-граю на дуду.

е) Загадка:

- Про яке дерево говориться:

Живе батько і тисячі синів має ,

Всім шапки справляє, а собі не має?

(Дуб)

є) Звуковий аналіз слова дуб-0-.

-Як називаються плоди у дуба?(Жолуді)

-Який звук чуємо у кінці слова? Викласти звукову модель цього слова -0-0=0.

4. Позначення звуків[д], [д\] буквою «де».

а) Подивись – маленький дім .

Буква «де»-як дах на нім.

 б) Показ букви, запам’ятовування її назви.

в) Знаходження букви «де» в азбуці.

 Віконце п’яте відчини ,

 Букву «де» впізнаєш ти.

г) Гра «Голосні-приголосні».

-У який кошик покладемо букву «де»? Чому?

5. Фізкультхвилинка.

Будівельник дім будує,

Час даремно не марнує.

Дід Денис допомагає,

Цеглу рівно він складає.

Дуже скоро у дворі

 Дім збудують дітворі.

6. Робота з Букварем(ст.66).

а) Утворення й читання складів за макетом віконечка.

б) Читання й порівняння складів з буквами «де», «те».

в) Словниково-логічні вправи .

Читання слів на зіставлення звуків [д], [т].

Висновок:Звуки [д], [д\] –дзвінкі, звуки[т], [т\]-глухі. Разом вони утворюють пари: [д]- [т], [д\]- [т\].

г) Читання слів у колонках .

-Чому слова в першому стовпчику написані з великої літери?

-Прочитайте ім’я, яке відповідає схемі: - - 0 - - 0 – ( Дмитрик)

7. Розвиток мовлення .

Скласти речення за малюнком на ст. 67. Моделювання речень у зошиті . Добірзаголовка до малюнка.

8. Закріплення вивченого матеріалу.

 а) Плутанка: І Д М (дім),В І Р Д(двір), С Д А (сад), Р О Д В А (дрова).

 б) «Добери риму» до вірша.

 Два городи ...... .

 То-то дині уродили.

 Ледь під руку я їх брав ,

 І до хати ..... .

9. Підсумок уроку.



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (29.12.2013)
Переглядів: 1673 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Два уроки поспіль. У царстві рослин
Незабаром літо. Спостереження за природою влітку
Тварини рідного краю
А. М'ястківський «Казка про яблуню». В. Коломієць «Не лови метелика».
М. Сингаївський «Що воно за диво?». П. Мовчан «Сіяв шпак». А. Григорук «Переп...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]