Головна » Конспекти » 1 Клас » Навчання грамоти

Письмо буквосполучення дз. Звуко-буквений аналіз слів. Розвиток зв'язного мовлення

Урок  163 (письмо)

Тема: Письмо буквосполучення дз. Звуко-буквений аналіз слів. Розвиток зв'язного мовлення. Текст

Мета: вчити учнів правильно промовляти звук [дз], позначати його двома буквами, правильно поєднувати букви д і з між собою та з'єднувати з іншими буквами у словах, списувати речення, подані рукописним шрифтом; удосконалювати вміння звуко-буквеного зіставлення слів; розвивати усне зв'язне мовлення, збагачувати словниковий запас; виховувати в дітей охайність, старанність, інтерес до навчання.

Обладнання: каса букв, картки з друкованими і рукописними буквами, фішки для звукових моделей, предметні малюнки, картки для роботи в парі, робочий зошит, плакат "Правильно сиди під час письма".

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Гра "Знайди помилку"

На дошці - букви, у записах яких допущені помилки.

- Подивіться на дошку. Що ви помітили?

2 Відгадування загадки-добавлянки

o Хто з вас, діти, нас не знає?

Ми у лісі проживаєм,

Дзвоном сонце зустрічаєм,

Маєм гарні сині очки,

Називаємось... (ідзвіночки).

- Що це за дзвіночки?

- Розгляньте малюнки на дошці. Чи є серед зображених предметів ще дзвіночки?

- Складіть речення з цим словом.

Дівчатка складають речення про дзвіночки-квіти, хлопчики - про дзвіночок - сигнальний інструмент.

3 Звукове моделювання слова дзвіночки  Фізкультхвилинка

III. Повідомлення теми і завдань уроку

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Загадка

o На городі молода Пишні коси розпліта.

У зеленії хустинки

Золоті хова зернинки. (Кукурудза)

- Складіть речення зі словом-відгадкою.

- Скільки складів у слові кукурудза? Назвіть останній склад.

- Запишіть звукову модель цього слова.

- Доповніть речення: "У слові кукурудза - ... букв, ... звуків".

2 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розмішувати зошит під час письма

3 Пояснення написання буквосполучення Дз, дз

Звертається увага на безвідривне поєднання букв д ("де") та

- Коли буквосполучення Дз буде писатися з великої літери? Наведіть приклад.

- Доберіть слова з цим буквосполученням.

4 Письмо слова дзвін

- Доберіть слова-родичі.

5 Письмо слова дзеркало

6 Складання речення з цим словом.

 Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)

7 Запис речень, поданих рукописним шрифтом: Дзвінко співав струмок.

У Зіни кукурудза.

- Поясніть уживання великої літери.

- До якого речення підходять ці графічні моделі. Обґрунтуйте свою відповідь.

V. Розвиток зв'язного мовлення

1 Бесіда

- З чого складається наше мовлення?

- З чого утворюються слова?

2 Порівняння груп речень

1) Кукурудза - корисна рослина. Прилинули здалеку хмари. Дрімає ліс.

2) Кукурудза - корисна рослина. З неї виробляють крупи. Варені качани кукурудзи дуже смачні.

- Про що говориться в першій групі речень?

- А про що - у другій?

- У якій групі речення пов'язані між собою?

- Чому ви так вважаєте?

- Отже, друга група речень становить текст, бо вони зв'язані між собою за змістом.

3 Робота в парах

- Відновіть деформований текст.

Там було повно риби.

Був гарний сонячний день.

Котик пішов до річки.

Але котик забув вудку.

Рибки вистрибували з води і сміялися з нього.

4 Формулювання висновку

Висновок. Речення, зв'язані між собою за змістом і розташовані в певній послідовності, становлять текст.

VI. Підсумок уроку

- Яке буквосполучення ви писали на уроці?

- Які звуки воно позначає на письмі?

- Наведіть приклади слів із цим буквосполученням.

- Які речення утворюють текст?



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (27.12.2013)
Переглядів: 2503 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Різноманітність рослин
Мистецтво оригамі
Картини природи початку зими. М. Підгірянка «Ходить, ходить зима гаєм». О. Ту...
Д. Красицький «Тарас Шевченко». Т. Шевченко «Світає...», «Встала весна...», «...
І. Жиленко «Доброго ранку!..», Т. Коломієць «Задзвонив синенький дзвоник». В....
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]