Головна » Конспекти » 1 Клас » Навчання грамоти

Письмо рядкової букви ґ ("ґе"), складів та слів із нею

Урок  109 (письмо)

Тема: Письмо рядкової букви ґ ("ґе"), складів та слів із нею

Мета: навчити писати малу букву "ґе", склади та слова з нею; розвивати вміння складати речення зі слів; виховувати акуратність, терплячість.

Обладнання: підготовлена дошка; зображення рукописної букви "ґе"; зображення гнізда та ґави зі зворотного боку; малюнки ґрунту, аґрусу, ґулі; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

- Увага! Увага! Який ряд найкраще підготовлений до уроку: в кого все необхідне на парті, хто рівно сидить та уважно слухає? Що ж, бачу: готовий увесь клас.

II. Звукові аналітичні та синтетичні вправи

- Назвіть місце звука [ґ] у словах: ґрунт, ґелґіт, аґрус, ґава, ґроно, ґуля, ґанок.

- А що це на дошці? (Учитель показує на малюнок.) (Гніздо)

- Назвіть перший звук у слові. ([г])

- То поки була перерва, якась пташка звила гніздо на дошці. Як ви гадаєте, хто міг таке зробити? (Учні називають відомих їм птахів.)

- Назвіть птахів, назви яких починаються на букву "ге". (Горобець, голуб, гусак, гуска, грач, глухар)

- Загадковий птах сховався у гнізді, але обіцяв вилізти, якщо ви будете писати акуратно та каліграфічно правильно. Хочете побачити птаха? (Так!)

- Прочитайте слова.

- Дайте характеристику першому звуку. (Приголосний, твердий)

III. Повідомлення теми уроку

IV. Вивчення нової букви

Учитель показує зображення рукописної букви та звертає увагу на складові елементи: буква ґ ("ґе") складається з двох елементів: короткої прямої, що починається з правого заокруглення, і горизонтальної короткої лінії, вигнутої вниз.

- Починаємо писати трішечки вище нижньої рядкової лінії; заокруглюємо вправо, торкаючись нижньої рядкової лінії; продовжуємо коротку пряму лінію вгору до верхньої лінії робочого рядка; не відриваючи руки пишемо горизонтальну коротку лінію, вигнуту вниз, на ширину рядкової букви и: і-раз, два.

V. Вправи з письма

- Розгорніть свої зошити, уважно розгляньте зразок рукописної букви ґ ("ґе"), акуратно обведіть контури букви. Пропишіть далі три букви самостійно. Порівняйте написані букви зі зразком. Що вдалося зробити правильно, а що потребує вдосконалення?

- Ще раз повторюю, як правильно писати букву, увага на дошку! (Учитель прописує букву, коментуючи написання.) Допишіть рядок у зошиті до кінця.

- Складіть на парті слова: ґанок, ґудзик, ґвалт, аґрус. Перший варіант складає звукову схему слова ґанок, другий - ґудзик, третій - ґвалт, четвертий - аґрус.

- Перевірте одне одного.

- Пишемо на другому рядку букву ґ під рахунок. (Учитель до середини рядка рахує "і-раз, два", потім учні пишуть самостійно.)

- Добре, ми написали букву "ґе", а тепер спробуємо написати її у поєднанні з іншими буквами.

Учитель пише на дошці, коментуючи поєднання букв:

ґу, ґі, ґи - верхнє з'єднання;

ґа, ґо, ґе - середнє з'єднання.

 Пальчикова гімнастика

- Напишемо дві букви "ґе" разом. Спочатку пишемо одну букву, а потім іншу через нижнє з'єднання.

Учитель показує зображення ґрунту, аґрусу, ґулі, діти називають слова. Потім учитель показує малюнок, а учні записують слова в зошит.

 Фізкультхвилинка

- Побудуйте речення з кожним словом.

Учитель показує зображення, учні пропонують свій варіант речення, обирається один, його записують на дошці та у зошитах. Якщо дітям важко побудувати речення, учитель пропонує їм допоміжні слова, наприклад: ґрунт - підмерзає, аґрус - дозріє, ґуля - з'явилася.

Можна запропонувати допоміжні схеми:

(Який?)... ґрунт (щоробить?)... (коли?)...;

(Який?)... аґрус (що зробить?)... (коли?)...;

(Яка?)... ґуля (що зробила?)... (де?)...

VI. Підсумок уроку

- Хто був у нас сьогодні в гостях?

- Яку букву навчилися писати?

- "Напишіть" букву "ґе" в повітрі.

- Який звук вона позначає на письмі?

- Що сподобалося на уроці?



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (27.12.2013)
Переглядів: 1964 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Цікавий світ навколо тебе. Урок позакласного читання
Аплікація із рослинних форм
Вітальна листівка до Дня перемоги
Тварини весною. Зустрічаємо птахів
Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення виробів із каштанів та ж...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]