Головна » Конспекти » 1 Клас » Навчання грамоти

Продовження теми попереднього уроку. Написання під диктовку слів з м'яким знаком у різних позиціях

Урок  95 (письмо)

Тема: Продовження теми попереднього уроку. Написання під диктовку слів з м'яким знаком у різних позиціях

Мета: удосконалювати вміння дітей записувати слова і речення під диктовку, складати схеми до речень; розвивати увагу під час списування з друкованого тексту, мислення, інтелектуальні здібності, формувати навички самоконтролю; виховувати бережливе ставлення до природи; прищеплювати бажання пізнавати нове, бути освіченою людиною.

Обладнання: картки літер; кросворди; предметні малюнки; зображення звірів; звукові моделі слів; картки із завданнями; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

 І. Організаційний момент

II. Повідомлення теми уроку, мотивація навчальної діяльності

Гуркочуть колеса, рейки дзвенять,

В чарівному потязі діти сидять,

Бажають навчитися гарно писати,

Вправи виконувать, правила знати.

Є у них мапа маршрутів до знань,

Та треба докласти зусиль і старань!

- Як ви вже здогадалися, сьогодні ми вирушимо в подорож, та на шляху нам треба буде виконувати завдання від лісових жителів, під час виконання яких ми закріпимо наші знання про роль м'якого знака, уміння правильно писати букви, поєднувати їх, правильно списувати з друкованого тексту та під диктовку. Отже, справ у нас багато, тож не будемо гаяти часу!

III. Робота над матеріалом уроку

1 Каліграфічна хвилинка

- Коли пишеться закритий м'який знак?

- А коли - відкритий?

2 Гра "Допиши пару"

До поданих на дошці великих літер учні дописують малі.

3 Гра "Впіймай звук"

Окунь, лан, пень, ходить, лис, сталь, опеньки, горобець, маленький, береза.

4 "Квітка-алфавітка"

- Доберіть слова з шести букв з м'яким знаком, який би стояв в кінці слова. (Липень, повінь, півень, камінь,ремінь,...)

5 Розгадування кросворда

- Ми потрапили у казковий ліс.

За пеньочком, під грибком,

Сіли звірі всі рядком.

Хто так швидко постарався,

Від дощу тут заховався?

6 Звуковий аналіз слова олень  Фізкультхвилинка

7 Робота в зошитах

- Зайчик хоче побажати, щоб ви працювали на уроці. А як саме? Розшифруйте і запишіть: ЕБРОД, ЛЕСОЕВ.

8 Робота над прислів'ям (з елементами ейдетики)

Писати - не язиком чесати.

9 Запис тексту під диктовку

У Льоні нове пальто. Пальто красиве. А у Ніни сіра куртка. - Підкресліть слова, у яких написали м'який знак.

 Пальчикова гімнастика

10 Складання схем до речень

1-ша група - скласти схему до третього речення;

2-га група - скласти схему до першого речення;

3-тя група - скласти схему до другого речення.

11 Робота зі звуковими моделями

- З тексту, який ми записали, підберіть слова до поданих моделей.

IV. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу

1 Робота за варіантами

1-й варіант - скласти речення зі словом бурулька;

2-й варіант - скласти речення зі словом опеньки;

3-й варіант - скласти речення зі словом кінь;

4-й варіант - скласти речення зі словом кульбаба.

2 Робота на картках

- З'єднайте слова у стовпчиках лініями.

Свистить грім

Гуркотить сніг

Рипить мороз

V. Підсумок уроку

- Що сьогодні робили на уроці?

- Що вдалося найкраще?

- З чим виникли проблеми?



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (27.12.2013)
Переглядів: 1077 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

О. Буцень «На вулиці». В. Струтинський «Сідайте, будь ласка»
Правила користування громадським транспортом
Д. Павличко «Квітка», В. Кухалашвілі «Як побачити вітер?». В. Лучук «Сіла хма...
Узагальнюючий урок із теми «Пластика форм». Виготовлення подарунка до зимових...
«Наче вулик, наша школа...». Побудова тексту за питаннями і зразком
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]